Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Lazer kesim makineleri ile pleksi ayna kesimi ve ahşap malzeme kesimi yapabilen çok hassas makinelerdir. Sürekli makinenin özellikle ayna ları ve merceği temizlenmeli ve odağı kontrol edilmelidir. Ayna ların merceği ve odak noktasında sorunlu olan lazer kesim makinesinde çıkan ürünler sorunlu çıkar. Mesela odak noktası iyi olmayan ürün kenarları tırtıklı gibidir.  Lazer kesim makinelerinde aynı zamanda cam tüpler bulunmaktadır. Cam tüplerinin saatlik bir ömrü vardır. Bu cam tüp karbondioksit gazı üreterek ayna lar vasıtası ile merceğe ışın gönderilir. Bu ışın gözle görünmez mercekte incelerek saç kılından daha ince hale dönüşür pleksi ayna ve ahşap malzeme detaylı kesimler gerçekleştirilir. 

- Yazıların Çizme yada Kazıma arasındaki fark nedir ? 

Piyasada gördüğümüz bazı pleksi ayna kesimi bebek şekerlerinde ve nikah şekerlerinde ucuza mal etmek için yazıların çizmeli

 olarak yapıldığını görmekteyiz. Yazıların çizme olarak yapılması ürünün daha hızlı çıkması için yapılan birşeydir. Biz tüm ürünlerimizde özellikle yazıları kazımalı yapmaktayız. Peki siz kazımalı mı çizmeli mi olduğunu nasıl anlarsınız. Yazıların Çizim olarak kesilen ürünlerde yazıların içi boş ve yazılar çizgi halindedir. Kazımalı ürünlerde içi doludur ve daha okunaklıdır. 


- Fiyat Nasıl Belirlenir? 

Lazer kesim fiyatı belirlenirken önce kullanılacak malzeme malzemenin kalınlığı inceliği ve kesim süresi lazer kesim fiyatı etkiler. Örneğin iki bebek şekeri var ve ölçüleri aynı bir tanesinde sadece isim yazılı diğerinde ayet yazılı bebek şekeri doğal olarak isim yazılır lazer kesim fiyatı düşük ayet yazılı lazer kesim fiyatı yüksekdir. Piyasa da gördüğümüz ürünlerin çoğunun 1mm malzemeden kullanıldığını görmekteyiz. Biz siz istemedeğiniz sürece tüm ürünleri 3mm kalınlığındaki malzemeden kesmekteyiz. 

Henüz Türkiye'de pleksi ayna imalatı yapılmamaktadır. pleksi ayna yurt dışından ithal edilmektedir. Tabaka fiyatı biraz yüksektir.  En ince 1 mm kalınlığında en kalın ise 3 mm kalınlığındadır. pleksi ayna kesimi sadece lazer kesim makinelerle yapılmaktadır.

Ahşap Ürünlerin uygun olmasının sebebi ahşap tabaka fiyatının uygun olmasıdır. 

- Evde pleksi ayna kesimi Nasıl Yapılır ?

Lazer kesim makinelere lazer ışınları ile ürünleri yakarak kestiği için özellikle pleksi ayna kesimi esnasında yanık plastik kokusu çıkarmaktadır.Malesef evde lazer kesim ciddi sorunlar çıkarabilir özellikle komşularınız bu kokudan rahatsız olacağından dolayı sizi şikayet edebilirler